50 مطلب آخر
تخت فرسوده : طرح تامین اجتماعی برای بیمارستانهای فرسوده

طرح جامعی برای برخی از بیمارستان های فرسوده سازمان تامین اجتماعی ارائه شده که بر اساس آن ، بیمارستان جدید در مجاور ساختمان قدیمی احداث و به طور تدریجی جایگزین بیمارستان های قبلی می شود .

گرچه سه ماه از  اعلام این خبر میگذرد ٬  لیکن تا کنون اثرات اجرایی ان به منصه ظهور نرسیده است  .

بر روی کلمه  ادامه متن  برای مشاهدهء ادامه مطلب  کلیک نمایید .

تحلیل ما

متن کامل

 خبرگزاری مهر   ٬  اواخر مهر ماه  ٬  خبری  را  انتشار داد  که  بسیار امیدوار کننده  و  با اهمیت  بود . لیکن اثرات  اجراء این خبر  ٬  تاکنون مشخص نمی باشد . به همین لحاظ عین مصاحبهء  مذکور  مجددا برای استفادهء عموم  و  پی گیری  در اینجا  ذکر  میگردد : 

مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تهران در مصاحبه با خبرگزاری مهر ٬  در خصوص وضعیت مقاوم سازی بیمارستان های ملکی سازمان تامین اجتماعی ،  گفت : اکثر بیمارستان های ملکی این سازمان نظیر بیمارستان های شهید دکتر فیاض بخش ، هدایت ، لواسانی ، مریم ، معیری و آیت الله کاشانی دارای قدمت زیادی است که با توجه به فرسودگی بنا بسیاری از آنها ارزش مقاوم سازی را ندارند به همین دلیل برای برخی از بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی طرح جامعی ارائه شده است که بر اساس این طرح بیمارستان جدید در مجاور ساختمان قدیمی ، احداث و به طور تدریجی جایگزین بیمارستان های قبلی می شود.

وی با اعلام اینکه چنین طرحی در مورد بیمارستان شهید دکتر فیاض بخش به تصویب هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی رسیده است ، گفت :  برای ساخت بناهای بیمارستان های شهید لواسانی ، هدایت و مریم در حال انجام مکاتبات لازم با شهرداری هستیم که امیدواریم شهرداری نیز با توجه به اهمیت بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی نظر مساعد خود را اعلام کنند.

پرهیزگار در ادامه با اشاره به اهمیت مقاوم سازی ساختمان های مراکز درمانی تابعه این سازمان ، اظهار کرد : در حال حاضر طرح مقاوم سازی ساختمان های ملکی سازمان تامین اجتماعی توسط شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران بررسی و اجرا می شود و مقاوم سازی بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد.

وی همچنین از تشکیل تیمهایی برای ایمن سازی امکانات غیر ساختمانی مراکز درمانی تابعه برای اولین بار در سطح سازمان تامین اجتماعی خبر داد و افزود :  ایمن سازی مراکز درمانی تابعه از نظر تاسیسات ، تجهیزات پزشکی ، مواد مصرفی  و ...  از سال گذشته در دستور کار این اداره کل قرار گرفته بود و در حال حاضر تیمهای آموزش دیده ای در حال بررسی مراکز درمانی تابعه این اداره کل هستند و این امر نیز در سطح کشور کم نظیر است.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تهران در ادامه با اشاره به ایجاد باند فرود  بالگرد در بیمارستان های ملکی این سازمان  ،  گفت : بیمارستان های فیاض بخش ، شهدای 15 خرداد ورامین و میلاد   مجهز به بالگرد و باند فرود است و در حال حاضر مکان هایی برای فرود اضطراری بالگرد به منظور جابجایی مصدومان احتمالی حوادث غیر مترقبه در تمامی بیمارستان های تابعه در نظر گرفته شده است.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تهران با اشاره به احداث بیمارستان صحرایی در صورت بروز حوادث غیر مترقبه  ، گفت : بیمارستان صحرایی با استفاده از چادر و کانتینر در زمینی مسطح مستقر خواهد شد که تمامی وسایل و تجهیزات پزشکی آن به صورت بسته بندی شده قابل حمل است و اعتبار در خواست شده برای برپایی این بیمارستان معادل 840 میلیون ریال است.  ؟؟؟؟

دکتر بهنام پرهیزگار تصریح کرد : در زلزله بم چندین کشور با استقرار بیمارستان صحرایی کمک شایانی در انجام اعمال جراحی و کمک به زلزله زدگان کرده بودند که با توجه به فضای فیزیکی مناسب بیمارستان شهید دکتر فیاض بخش این اداره کل در نظر دارد بیمارستان صحرایی را در بیمارستان مذکور بر پا کند.

به گفته وی ، بر پایی این بیمارستان نیازمند ایجاد زیر ساخت های لازم است .  برای این منظور این اداره کل ، گزارشی از زیر ساخت های لازم  اعم از لزوم ایجاد زمین مسطح ، برق اضطراری ، لوله کشی های آب و... را به ستاد مرکزی حوادث غیرمترقبه سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده است.

منبع : تاریخ : ۱۳۸۵/۱۱/۱۳ تعداد بازدیدکنندگان : 11709

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 2269
بازدید دیروز : 2141
بازدید این ماه : 71491
بازدید امسال : 138002
بازدید کل : 36505075

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش