50 مطلب آخر
تخت فرسوده : 15 هزار تخت پیمارستانی فرسوده

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر 15 هزار تخت بیمارستانی فرسوده با عمر بیش از 50 سال در کشور وجود دارد. کامران باقری لنکرانی، همچنین اظهار داشت:  برخی دیگر از تختهای بیمارستانی موجود در کشور بیش از 120 سال عمر دارند که باید نوسازی شوند. 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 19 هزار تخت بیمارستانی در کشور در دست احداث، تجهیز و مطالعه است .

به گفته باقری لنکرانی در سه سال گذشته، 11 هزار تخت به مجموع تختهای بیمارستانی کشور اضافه شده است وي تصريح كرد : چهار هزار و ‪ ۱۰۱‬تخت از اين تعداد، تخت جديد بود كه ‌در‪۴۴‬ بيمارستان اضافه شد و هفت هزار تخت نيز ٬  ظرفيتهايي بود كه قبلا وجودداشت ولي از آن استفاده نشده بود و تجهيز شد. وي خاطرنشان كرد : نوسازي اين طور نيست كه يك دفعه اتفاق بيفتدبنابراين با حمايت مجلس شوراي اسلامي و برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده ، در حال حاضر ‪۱۹‬ هزار تخت بيمارستاني در كشور در دست احداث يا تجهيز و يا مطالعه است.

وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي با بيان اين كه بااتخاذ مديريت بهتر در منابع و نيروي متخصص ، توزيع عادلانه تري در اين بخش صورت گرفته است، بيان داشت : در اين مدت ، اشغال تخت از حدود ‪ ۵۳‬درصد قبلي اكنون به ‪۶۵‬ درصد رسيده است كه روندي خوبي است.

لطفآ مابقی خبر را ٬ با کلیک کردن بر روی   ادامهء متن    در پایین این کادر ٬  ملاحظه بفرمائید :

تحلیل ما

متن کامل

15 هزار تخت پیمارستانی فرسوده در کشور وجود دارد

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر 15 هزار تخت بیمارستانی فرسوده با عمر بیش از 50 سال در کشور وجود دارد.

کامران باقری لنکرانی، عصر امروز در حاشیه بازدید از بخشهای مختلف بیمارستان نوشهر اظهار داشت: همچنین برخی دیگر از تختهای بیمارستانی موجود در کشور بیش از 120 سال عمر دارند که باید نوسازی شوند. 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 19 هزار تخت بیمارستانی در کشور در دست احداث، تجهیز و مطالعه است .

به گفته باقری لنکرانی در سه سال گذشته، 11 هزار تخت به مجموع تختهای بیمارستانی کشور اضافه شده است که از این شمار بیش از چهار هزار تخت جدید هستند و بقیه تجهیز شده اند .

وزیر بهداشت ادامه داد: اکنون ضریب اشغال تخت در بیمارستانهای کشور از 53 درصد سالهای قبل به 65 درصد افزایش یافته است .

این مسئول یادآور شد: هم اکنون وضعیت خدمات پزشکی در بیمارستانهای دولتی کشور مطلوب و به روز است .

باقری لنکرانی به منظور افتتاح بیمارستان شهید بهشتی نوشهر به این شهرستان سفر کرده است .

منبع : خبرگزاری مهر

وزير بهداشت : از نظر سطح خدمات در بيمارستانهاي دولتي پيشتاز هستيم

وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي گفت : در مجموعه بيمارستانهاي دولتي و دانشگاهي ما، در مجموع از نظر سطح خدمات ، پيشتاز هستيم.

به گزارش ايرنا" كامران باقري لنكراني " در حاشيه بهره‌برداري بيمارستان جديد ساخت شهيد بهشتي نوشهر در گفت و گو با خبرنگاران افزود : بنابراين حرف من اين نيست كه در اين بخش دولتي ما مشكل نداريم ولي گامهاي مهمي نيز برداشته شده است.

وي اظهار داشت : در سه سال اخير در دولت نهم، ‪ ۱۱‬هزار تخت به مجموعه تختهاي بيمارستاني كشور اضافه شد.

وي تصريح كرد : چهار هزار و ‪ ۱۰۱‬تخت از اين تعداد، تخت جديد بودكه‌در‪۴۴‬ بيمارستان اضافه شد و هفت هزار تخت نيز هم ظرفيتهايي بود كه قبلا وجودداشت ولي از آن استفاده نشده بود و تجهيز شد.

وي خاطرنشان كرد : نوسازي اين طور نيست كه يك دفعه اتفاق بيفتدبنابراين با حمايت مجلس شوراي اسلامي و برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده ، در حال حاضر ‪۱۹‬ هزار تخت بيمارستاني در كشور در دست احداث يا تجهيز و يا مطالعه است.

وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي با بيان اين كه بااتخاذ مديريت بهتر در منابع و نيروي متخصص ، توزيع عادلانه تري در اين بخش صورت گرفته است، بيان داشت : در اين مدت ، اشغال تخت از حدود ‪ ۵۳‬درصد قبلي اكنون به ‪۶۵‬ درصد رسيده است كه روندي خوبي است.

باقري لنگراني دليل تحقق اين مهم را تجهيز و توزيع عادلانه تر نيروي انساني عنوان كرد.

وي در عين حال كهنه بودن و فرسودن بودن بيمارستانها را يكي از مشكلات فراروي اين وزارتخانه ذكر و اضافه كرد : در مجموع ‪ ۱۵‬هزار تخت با عمر بالاي ‪ ۵۰‬سال در بيمارستانهاي كشور موجود است و عمر برخي آنها نيز ‪ ۱۲۰‬سال است

منبع : ایرنا

منبع : تاریخ : ۱۳۸۷/۳/۲۹ تعداد بازدیدکنندگان : 11413

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 2749
بازدید دیروز : 2765
بازدید این ماه : 2749
بازدید امسال : 69260
بازدید کل : 36436333

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش