50 مطلب آخر
چند پروژه : گزارشی از بيمارستانهاي استان ''اصفهان

. . . .   تامين 40 درصد از اعتبار مورد نيازبراي تکميل 10 بيمارستان و مرکز درماني   . . .    تجهيز بيمارستان "اميرالمومنين(ع) " شهرستان "شهرضا" به دو تخت I.C.U با قيمت هر کدام  100 ميليون تومان  . . . .  پنج ميليارد و 700ميليون ريال اعتبار برای تجهيزات نوين بيمارستاني بيمارستان"امين"  . . . .   مجهز شدن بيمارستان الزهرا به 24 تخت I.C.U و 6 تخت براي مسموميت   . . . .   مطالعه احداث بيمارستان هاي "تيران ، کرون و شرق" اصفهان  . . . .  مطالعه احداث بيمارستان 140 تختخوابي شهرستان"آران و بيدگل"   . . . .   اعتبار جهت تکميل بيمارستان نيمه تمام امام رضا (ع) دولت آباد   . . . . 

جهت رویت مابقی این گزارش  ٬ میتوانید بر روی کلمهء   ادامه متن  در کادر ذیل کلیک فرمائید :

تحلیل ما

متن کامل

افزايش تجهيزات پزشکي ،آرامش خاطر بيماران

با اجرايي شدن مصوبات سفرهاي استاني دولت نهم به استان "اصفهان " در حوزه بهداشت و سلامت ،اکنون بيمارستان هاي اين استان از تجهيزات نوين بيمارستاني برخوردار شده اند . اين اقدام مهم ، سبب آرامش خاطر بيماران و خانواده هاي آنها شده است

بيمارستان"امين"يکي از قديمي ترين بيمارستان هاي دانشگاه علوم پزشکي "اصفهان" در سال 1328 با 151 تخت تاسيس شد و هم اکنون با داشتن بخش هاي داخلي، جراحي، زنان و زايمان، نوزادان و اورژانس به بيماران خدمات رساني مي کند.


بخش "نوزادان" اين بيمارستان براساس مصوبه دور اول سفرهاي استاني دولت نهم به استان "اصفهان "به تجهيزات نوين بيمارستاني مجهز شد و هم اينک تبديل به جايگاهي براي درمان و اطمينان خاطر مادران نوزادان بيمار شده است.

 
"فرحناز همت"يکي از مادراني که نوزاد او به دليل ابتلا به بيماري تنفسي در دستگاه N.I.C.U اين بيمارستان بستري شده در باره تجهيزات اين بيمارستان به خبرنگار ايرنا گفت: مادران از شرايط موجود براي درمان نوزادان خود در اين بيمارستان ابراز رضايت دارند.

 
وي با بيان اينکه در اين بخش متخصصان بر اساس بيماري که نوزادان به آن مبتلا هستند،حضور دارند، افزود: پيش از تجهيز اين بيمارستان، بيشتر مادران نوزادان بيمار علاوه بر سرگرداني ، مجبور بودند براي درمان فرزندان بيمارخود هزينه هاي زيادي را متحمل شوند که با تجهيز اين بيمارستان و استقرار پزشکان متخصص بسياري از اين مشکلات برطرف شده است.


"ويداهديه" مادري که نوزاد او به دليل نارسايي قلب در اين بخش بستري شده است،گفت:تجهيزات مدرن و حضور دکتر متخصص ويژه نوزادان سبب شده تا مشکلات روحي، رواني و جسماني ما کمتر شود.

 
وي تاکيد کرد:اگراين امکانات در اصفهان فراهم نمي شد، ما بايد به تهران سفر مي کرديم و هزينه هاي اقامت نيز بر درمان فرزندم اضافه مي شد .

 
مدير بيمارستان امين گفت: در دور اول سفر هيات دولت به استان اصفهان اعتبار خوبي براي اين بيمارستان اختصاص يافت.


دکتر"سعيد ابن يمين " افزود: بخش نوزادان اين بيمارستان بيشترين سهم را از پنج ميليارد و 700ميليون ريال اعتباري که در دور اول سفر هيات دولت به اين بيمارستان اختصاص يافت،‌ دريافت کرد.


وي افزود:بخش عمده اعتبار اختصاص يافته به اين بيمارستان، براي تهيه دستگاه  N. I. C. U  هزينه شد و اکنون تعداد هشت دستگاه از اين دستگاه مدرن در اين بيمارستان وجود دارد که در آينده اي نزديک به 20 دستگاه مي رسد.


مدير بيمارستان امين با اشاره به قدمت 61 ساله اين بيمارستان و نوسازي و بازسازي هاي انجام شده پس از انقلاب گفت: يکي از مشکلات عمده اين بيمارستان استهلاک و فرسودگي برخي تجهيزات پزشکي بود که به نوعي مانع از خدمات رساني با کيفيت به بيماران مي شد که خوشبختانه در چندسال گذشته توجه ويژه اي به اين موضوع شده و بيمارستان نوسازي شد.

 
بيمارستان "اميرالمومنين(ع) " شهرستان "شهرضا" از مهمترين و موثرترين پروژه هاي عمراني در بخش بهداشت و درمان استان اصفهان است که در دور اول سفر هيات دولت به اصفهان به بهره برداري رسيد.


اين بيمارستان به دو تخت I.C.U که قيمت هر کدام آن 100 ميليون تومان است ، مجهز شده است که نقش بسزايي در درمان و امداد به موقع مصدومان ناشي از تصادف و کار را دارد.


اين بيمارستان، خدمات‌رساني به بيماران شهرستان هاي همجوار همچون"دهاقان و سميرم" را نيز بر عهده دارد.

 
"علي جوهري" بيمار بستري شده در اين بيمارستان به خبرنگار ايرنا گفت:قبل از اين، شهرستان شهرضا از بيمارستان مجهز و مراقبت هاي ويژه برخوردار نبود.

 
وي افزود: سال هاي گذشته مصدومان به بيمارستان هاي اصفهان اعزام مي شدند، در حاليکه با راه اندازي بيمارستان اميرالمومنين شهرضا و مجهز شدن آن به تختهاي I.C.Uشرايط مطلوبي براي خدمت رساني به مصدومين ناشي از تصادف و کار فراهم شده است .


دکتر "علي رفيعي " متخصص ارتوپد با ابراز خرسندي از راه اندازي بخش I.C.U در برخي از بيمارستان هاي شهرستان هاي استان اصفهان گفت: بارها شاهده بودم که مصدومان را از شهرستان هاي اطراف به بيمارستان هاي مرکز استان اعزام مي کردند، در حاليکه بخش هاي مراقبت هاي ويژه بيمارستان ها پر از بيمار بود و مصدوم اعزام شده يا بايد به بيمارستان ديگر مي رفت يا اينکه در بخش اورژانس تا زمان ترخيص شدن يک بيمار از بخش ويژه در انتظار مي ماند .


وي اظهارداشت: مجهز شدن بيمارستان اميرالمومنين به I.C.U توانسته نياز درماني چند شهرستان را در شرق استان اصفهان تا حدودي مرتفع کند.


مسئول اطلاع رساني مصوبات هيات دولت در بخش علوم پزشکي استان اصفهان هم به خبرنگار ايرنا گفت: 85 درصد مصوبات دور اول سفر دولت نهم در اين بخش به نتيجه رسيده است.

 
دکتر "نورالدين سلطانيان " افزود: مجهز شدن بيمارستان الزهرا به 24 تخت I.C.U و 6 تخت براي مسموميت از ديگر تجهيزات پزشکي است که بر اساس مصوبات دور اول سفر هيات دولت تامين شده است.

 
مدير کل روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي اصفهان ادامه داد: تامين 40 درصد از اعتبار مورد نيازبراي تکميل 10 بيمارستان و مرکز درماني، تجهيز حداقل تعداد 14 پايگاه امداد جاده اي، اختصاص مبلغ 10 ميليارد ريال جهت احداث و نوسازي خانه هاي بهداشت و مراکز بهداشتي از ديگر مصوبات دور اول سفر هيات دولت به استان اصفهان در بخش علوم پزشکي بوده است .

 
وي با بيان اينکه احداث بيمارستان صحرايي و تجهيزات آنژيو از ضروري ترين نياز درماني اين استان است، گفت: توسعه و تجهيز بيمارستان"فارابي" دانشگاه علوم پزشکي اصفهان به منظور راه اندازي بخش اورژانس ، تکميل و توسعه اورژانس بيمارستان آيت الله کاشاني اصفهان، تجهيز بخش کشت سلولي بيمارستان امام موسي کاظم (ع) اصفهان، اختصاص اعتبار براي بي خطرسازي پسماند بيمارستان شهيد چمران و بيمارستانهاي دانشگاه علوم پزشکي اصفهان با اعتبار6 ميليارد ريال از مصوبات دور دوم سفر هيات دولت به استان است.


اين مقام مسول يادآور شد: اختصاص مبلغ 90 ميليارد ريال براي احداث، تکميل، تعمير و تجهيز مراکز بهداشتي، درماني دانشگاههاي علوم پزشکي استان، مطالعه احداث بيمارستان هاي "تيران ، کرون و شرق" اصفهان، مطالعه احداث بيمارستان 140 تختخوابي شهرستان"آران و بيدگل"،تکميل و تجهيز پلي کلينيک تخصصي بيمارستان منتظري "نجف آباد" از ديگر مصوبات هيات دولت است.


سلطانيان تاکيد کرد: تجهيز پايگاه و ساختمان هاي مورد نياز سازمان انتقال خون، اختصاص اعتبار جهت تکميل بيمارستان نيمه تمام امام رضا (ع) دولت آباد، اختصاص 30 دستگاه آمبولانس استاندارد به دانشگاههاي علوم پزشکي استان، تکميل ساختمان دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي ، احداث پاويون بيمارستان الزهرا(س)، تامين آمبولانس پايگاههاي اورژانس 115 و تکميل مرکز درماني فرهنگيان استان از ديگر مصوبات دور دوم سفر هيات دولت است که نيازمند تسريع در تامين اعتبارات آن است.

 منبع : ایرنا

منبع : تاریخ : ۱۳۸۹/۵/۶ تعداد بازدیدکنندگان : 12851

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 253
بازدید دیروز : 2958
بازدید این ماه : 66042
بازدید امسال : 207242
بازدید کل : 36574315

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش