50 مطلب آخر
موج سالمندی : مرگ خاموش سالمندان انگليسي در بيمارستانها

يك بيمار سالمند دريكي از  بیمارستانهاي لندن در حالي درگذشته است كه همسرش در اتاق انتظار منتظر بوده تا پزشكان وضعيت او را به اطلاعش برسانند    . . . . . .    برخي از بيماران كه براي خوردن غذا و استفاده از سرويس هاي بهداشتي به كمك نياز داشته اند، ساعت ها بدون مراجعه هيچ يك از كاركنان بیمارستانها به حال خود رها شده اند و عده اي ديگر نيز به دليل سوء مديريت در فرآيند ترخيص از بیمارستان بايد مدت ها منتظر مي ماندند    . . . . . . .    يك بيمار سرطاني كه از شدت تشنگي نمي توانسته صحبت كند و در عين حال به شدت نيز به استفاده از سرويس بهداشتي نياز داشت، مدت ها منتظر ماند تا دخترش به بیمارستان برسد و او را به خانه منتقل كند؛ جايي كه دست كم در آرامش جان داد     . . . . . .     'رفتار غير انساني با سالمندان انگليسي آن چنان كه در اين گزارش توصيف شده است، واقعا شوكه آور است و بايد در دولت و سازمان خدمات ملي تغييراتي را ايجاد كند   . . . . .

جهت رویت مابقی اين مطلب ٬ میتوانید بر روی کلمهء   ادامه متن  در كادر زير کلیک فرمائید :

تحلیل ما

متن کامل

مرگ خاموش سالمندان انگليسي به دليل بي توجهي كاركنان بیمارستانها  

يكي از ناظران برجسته بر فعاليت هاي سازمان خدمات بهداشتي ملي در انگليس (ان. اچ. اس) با انتشار گزارشي از بي توجهي كاركنان بیمارستان هاي اين كشور به بيماران سالمند و مرگ تعداد زيادي از آنان خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني 'نيوز 24'  با استناد به گزارش 'آن آبراهام' از سازمان خدمات بهداشتي 'اومبادزمن' نوشت: يك بيمار سالمند دريكي از  بیمارستانهاي لندن در حالي درگذشته است كه همسرش در اتاق انتظار منتظر بوده تا پزشكان وضعيت او را به اطلاعش برسانند.

بر اساس گزارش آبراهام، نيمي از پرسش شوندگان در اين گزارش در زمان بستري در بیمارستان آب و غذاي كافي دريافت نكرده اند.

آبراهام بعد از مطالعه 10 شكايت جدي بيماران در اين زمينه گفته است: 'خدمات درماني دولتي حتي نتوانسته است، معيارهاي اساسي را در نيازهاي درماني بيماران پاسخگو باشد.'

برخي از بيماران كه براي خوردن غذا و استفاده از سرويس هاي بهداشتي به كمك نياز داشته اند، ساعت ها بدون مراجعه هيچ يك از كاركنان بیمارستانها به حال خود رها شده اند و عده اي ديگر نيز به دليل سوء مديريت در فرآيند ترخيص از بیمارستان بايد مدت ها منتظر مي ماندند.

يك بيمار سرطاني كه از شدت تشنگي نمي توانسته صحبت كند و در عين حال به شدت نيز به استفاده از سرويس بهداشتي نياز داشت، مدت ها منتظر ماند تا دخترش به بیمارستان برسد و او را به خانه منتقل كند؛ جايي كه دست كم در آرامش جان داد.

آبراهام گفت:' اين گزارش هاي تكان دهنده بايد موجب شود تا خواننده ها و مخاطبان آن همچنين مسئولان بیمارستانها لحظه اي تامل كنند و از خود بپرسند آيا خود آنها نيز مسبب مرگ بيماري بوده اند؟'

وي افزود:' من از روي تجربه، به مناسبت شغلم و بررسي پرونده هاي فراوان مي دانم كه پاسخ در بسياري از موارد مثبت است.

خيريه هاي انگليسي از دولت خواسته اند تا يافته هاي اين گزارش را جدي بگيرد و اقدامي در اين خصوص صورت دهد.

'ميشل ميچل'‌از گروه انگليس پير،‌در اين خصوص گفت: 'رفتار غير انساني با سالمندان انگليسي آن چنان كه در اين گزارش توصيف شده است، واقعا شوكه آور است و بايد در دولت و سازمان خدمات ملي تغييراتي را ايجاد كند.'

'كاترين مورفي'،‌ مدير اجرايي انجمن بيماران نيز با تاييد اين گزارش يافته هاي آن را بازتابي از گزارش هاي خود ايسن انجمن دانست.

منبع : ایرنا 

منبع : تاریخ : ۱۳۸۹/۱۲/۱۵ تعداد بازدیدکنندگان : 10054

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 2331
بازدید دیروز : 2141
بازدید این ماه : 71553
بازدید امسال : 138064
بازدید کل : 36505137

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش