50 مطلب آخر
افتتاح پروژه : افتتاحیه های مراکز درمانی در 45 روز اخیر

  • ---- بزرگترين اتاق عمل شمالغرب كشور در تبريز راه اندازي شد
  • ---- مرکز سلامت شبانه روزی شهید بهشتی شهرستان باشت افتتاح شد
  • ---- اولین بیمارستان خصوصی سنندج افتتاح شد
  • ---- بهره برداري از پيشرفته ترين دستگاه شتاب دهنده خطي كشور
  • ---- ساختمان بیمارستان سربيشه افتتاح شد
  • ---- بخش هاي آي سي يو و اورژانس بيمارستان ضيائيان تهران گشايش يافت

جهت رویت متن این خبرها  ٬ میتوانید بر روی کلمهء   ادامه متن  در کادر ذیل کلیک فرمائید : 

تحلیل ما

متن کامل

بزرگترين اتاق عمل شمالغرب كشور در تبريز راه اندازي شد

بزرگترين اتاق عمل منطقه شمالغرب كشور به مساحت يكهزار و 435 مترمربع روز سه شنبه در بيمارستان شهيد محلاتي تبريز به بهره برداري رسيد.براي راه اندازي اين اتاق عمل كه ساخت و تجهيز آن يكسال به طول انجاميد، 10 ميليارد ريال هزينه شده است. براي تجهيز اين اتاق عمل، از كاشي هاي آنتي باكتريال با فنآوري نانو استفاده و در داخل اتاق هاي شش گانه عمل از كفپوش هاي كانداكتيو، آنتي استايك و آنتي باكتريال استفاده شده است. اين مركز پزشكي داراي شش اتاق عمل جنرال و يك اتاق عمل فيكو و امكانات مدرن و پيشرفته براي انجام عمل هاي جراحي تخصصي و فوق تخصصي از قبيل لارپاراسكويي (عملهاي جراحي بدون برش)، آرترسكويي و عمل تعويض زانو و انجام عمل هاي مغز و اعصاب و ستون فقرات و عمل جراحي توراكس (قفسه سينه)، جراحي پلاسيك، ارتوپدي چشم، گوش و حلق وبيني، ارولوژي زنان و جراحي هاي عمومي مي باشد. اتاق عمل مزبور به طور متوسط روزانه ظرفيت پذيرش 20 الي 30 بيمار در تخصص هاي مختلف را دارد. مانيتور سانترال مركزي از ديگر امكانات اين اتاق عمل است كه براي سهولت در مشاوره هاي حين جراحي و كنترل اعمال جراحي، به چراغ هاي جديد سالتيك L.E.D مجهز است.

مرکز سلامت شبانه روزی شهید بهشتی شهرستان باشت افتتاح شد

با حضور استاندار کهکیلویه و برویراحمد و سایر مسدولان استانی مرکز سلامت شبانه روزی شهید بهشتی شهرستان باشت افتتاح شد . استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آیین افتتاح مرکز سلامت شبانه روزی شهید بهشتی شهرستان باشت در جمع مسئولین محلی و مردم با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که امسال را به نام سال"جهاد اقتصادی" مزین کرده است، گفت: این شعار تکلیف را بر همه گروه ها مشخص کرده که باید برای استقلال واقعی و خودکفایی، پیشرفت فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با تمام توان پای کار بیایند. مهندس قوام نوذری ، اظهار داشت: رشد شاخص سلامت، توسعه جاده ها، فضاهای آموزشی و فرهنگی، جذب سرمایه گذار، گردشگری، کشاورزی و مسکن مهر در استان و پروژه های بخش راه ها که در دست اجرا بوده و امسال به اجرا در می آیند و در نهایت تا سال 92 به وضعیت شایسته و مطلوبی در این زمینه ها خواهیم رسید.بنا بر این گزارش رییس دانشگاه علوم پزشکی استان در این مراسم گفت: مرکز سلامت شبانه روزی باشت و سه مرکز دیگر در لیکک، لنده و سی سخت از هشت مرکز بهداشتی درمانی درجه یک از مصوبات دور اول و دوم سفر هیئت دولت به استان است که به زودی به بهره برداری خواهند رسید.دکتر سید حسام الدین نبوی زاده، زیربنای مرکز سلامت این شهرستان را یک هزار و 100 مترمربع عنوان کرد و افزود: این مرکز دارای چندین اتاق پزشک،اتاق عمل سرپایی ،واحد زایمان ، رادیولوژی ، آزمایشگاه ، بهداشت محیط ، بهداشت خانواده ، داروخانه ، دندانپزشکی ، واحد های مراقبتی و اتاق تزریقات و پانسمان می باشد.وی اعتبار هزینه شده این بیمارستان را بالغ بر10میلیارد ریال برشمرد.

اولین بیمارستان خصوصی سنندج افتتاح شد

درآستانه سفر سوم هیئت دولت به استان کردستان، بیمارستان خصوصی سیدالشهدا توسط دكتر حسني، معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت افتتاح شد. به دانشگاه علوم پزشكي كردستان،این بیمارستان، 50 تختخوابي دارای بخش های داخلی ،اطفال ،زنان ،جراحی ،اتاق عمل ،ّرادیولوژی و آزمایشگاه بوده و با سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شده است. گفتني است بیمارستان سيد الشهداء اولین بیمارستان بخش خصوصی در استان کردستان است که با مساعدت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شده است .در جريان دور سوم سفر هيات دولت به استان كردستان، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به همراه معاونين و هيات همراه به كردستان سفر كرده است.

بهره برداري از پيشرفته ترين دستگاه شتاب دهنده خطي كشور 

با حضور وزير بهداشت،‌درمان و آموزش پزشكي از پيشرفته ترين دستگاه شتاب دهنده خطي كشور بهره برداري شد.  دكتر مرضيه وحيد دستجردي درمراسم بهره برداري از اين طرح پزشكي با اشاره به اين كه دستگاه شتاب دهنده خطي براي درمان بيماران سرطاني مورداستفاده قرار مي گيرد، اظهار داشت: استفاده از اين دستگاه هيچ گونه عوارضي براي بيمار ندارد و با راه اندازي اين دستگاه بيماران استان هاي همجوار و كشورهاي همسايه نيز پذيرش خواهند شد.به گفته وي دستگاه شتاب دهنده خطي، بيماران مبتلا به تومورهاي سرطاني را با قدرت تشخيص بالا تحت درمان قرار مي دهد. دكتر دستجردي در ادامه به طرح هاي در دست اقدام دانشگاه علوم پزشكي كردستان اشاره كرد و گفت: بيمارستان 34 تختخوابي مركز جراحي قلب با پيشرفت فيزيكي95 درصد و بيمارستان 540 تختخوابي كوثر سنندج با پيشرفت فيزيكي 45 درصد از جمله اين طرح ها هستند كه وزارت بهداشت براي تجهيز و اتمام آنها تلاش ويژه اي خواهد كرد. وزير بهداشت در پايان با اشاره به افزايش تخت هاي بيمارستاني در استان كردستان،‌ ابراز داشت: در سفرهاي اول و دوم هيئت دولت به استان، راه اندازي هزار تخت بيمارستاني مصوب شد كه تاكنون 140 تخت از كل مصوبات تحويل داده شده است.گفتني است: براي خريداري اين دستگاه كه ظرفيت پذيرش يكصد بيمار را در روز دارد 50 ميليارد ريال از اعتبارات ملي دانشگاه علوم پزشكي كردستان هزينه شده است.

ساختمان بیمارستان سربيشه افتتاح شد 

بیمارستان 32 تختخوابي سربيشه با حضور وزير مسكن وشهرسازي وسرپرست وزارت راه وترابري مورد بهره برداري قرار گرفت  . در مراسم بهره برداري از اين بیمارستان كه استاندار خراسان جنوبي و نماينده مردم نهبندان و سربيشه حضور داشتند؛ مديركل سازمان مسكن وشهرسازي استان گفت: اين طرح با چهار هزار و90 ميليون ريال اعتبار از محل اعتبارات ملي واستاني اجرا شده است. 'محمود محسن زاده' افزود: بیمارستان 32 تختخوابي سربيشه به منظور تجهيز به دانشگاه علوم پزشكي بيرجند واگذار مي شود. گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري جمهوري اسلامي مي افزايد، وزير مسكن وشهرسازي امروز همچنين از پروژه هاي مسكن مهر در حال ساخت شهرستان سربيشه بازديد كرد واز نزديك در جريان روند ساخت اين پروژه ها قرار گرفت.

بخش هاي آي سي يو و اورژانس بيمارستان ضيائيان تهران گشايش يافت

بخش مراقبت هاي ويژه ICU و اورژانس بيمارستان ضياييان تهران با حضور جمعي از مسوولان و كارشناسان بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي تهران گشايش يافت.  بيمارستان ضيائيان تهران در ميدان ابوذر و در منطقه 17 تهران واقع شده است كه امروز بخش هاي مراقبت ويژه و اورژانس اين بيمارستان بطور رسمي مورد بهره برداري قرار گرفت. براساس اين گزارش، بخش مراقبت هاي ويژه مي تواند نسبت به گذشته بيماران بيشتري را تحت پوشش قرار دهد. بخش اورژانس نيز با كادر مجرب پزشكي بصورت شبانه روزي به مردم خدمات درماني و پزشكي ارايه مي دهد.

منبع : ایرنا + و ب د ا + فارس

منبع : تاریخ : ۱۳۹۰/۲/۱۵ تعداد بازدیدکنندگان : 11672

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 350
بازدید دیروز : 3593
بازدید این ماه : 18188
بازدید امسال : 159388
بازدید کل : 36526461

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش