50 مطلب آخر
آزمایشگاه : آزمایشگاههای سالم ورشکسته می شوند

رئیس سازمان نظام پزشکی کرج با انتقاد از رشد نامناسب و حتی در برخی رشته‌ها رشد صفر درصدی تعرفه‌های سال 90 در بخش خصوصی گفت: برخی رشته‌های پزشکی مانند رادیولوژی و علوم آزمایشگاهی برای تهیه مواد و تجهیزات لازم به شدت وابسته به ارز هستند و عدم رشد تعرفه‌های آنان با توجه به رشد فزاینده قیمت ارز و تورم، چیزی جز نابودی مراکز تصویربرداری و آزمایشگاه‌های خصوصی را در پی نخواهد داشت     . . . . . . .   وی هشدار داد: با ادامه این روند تعرفه‌گذاری در سال 91، آن دسته از خدمات دهندگان حوزه سلامت در بخش خصوصی که قصد دارند سالم به فعالیت ادامه دهند ورشکسته خواهند شد و باید منتظر رشد آشفتگی و به هم ریختگی مالی و رواج پدیده‌های ناسالم اقتصادی در این حوزه باشیم   . . . . . .

جهت رویت متن كامل اين خبر  ٬ میتوانید بر روی کلمهء   ادامه متن  در كادر ذيل کلیک فرمائید : 

تحلیل ما

متن کامل

تعرفه‌های پزشکی دولتی و خصوصی سال 91 در حال بررسی است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی از بررسی کارشناسی تعرفه‌های بخش خصوصی سال 91 توسط سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت برای پیشنهاد به دولت خبر داد.

جلسه شورای هماهنگی نظام پزشکی استان‌های تهران و البرز با حضور سیدشهاب‌الدین صدر رئیس کل و جمعی از معاونان و مسئولان سازمان نظام پزشکی و نیز رؤسای سازمان‌های نظام پزشکی شهرستان‌های استان تهران و استان البرز برگزار شد.

صدر در این جلسه، با اشاره به موضوع تعرفه‌های سال 1390 گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه وظیفه تعیین و اعلام تعرفه‌های دولتی و خصوصی بر عهده دولت گذاشته شده و امسال به عنوان اولین سال اجرای قانون برنامه پنجم، دولت تعرفه‌هایی برای بخش دولتی، خصوصی و غیر دولتی اعلام کرد که مدتی بعد تعرفه‌هایی که برای بخشی تحت عنوان غیر دولتی تعیین شده بود حذف شد.

افزود: بنابراین تعرفه‌های اعلام شده سال 90 برای بخش دولتی و خصوصی به قوت خود باقی هستند اما عنوانی به نام غیر دولتی وجود ندارد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: با توجه به ایراداتی که تعدادی از نمایندگان مجلس در خصوص نهاد تعیین‌کننده تعرفه‌های سال 90 ذکر کرده و خواستار تشکیل شورای عالی بیمه سلامت برای این منظور شده بودند، تعدادی از رسانه‌ها تصور کردند که دولت با توجه به این ایرادات تعرفه‌های سال 90 را باطل کرده در حالی که این چنین نبوده است.

وی از آغاز بررسی و کارشناسی تعرفه‌های سال 91 توسط وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی خبر داد و افزود: مانند سال گذشته در خصوص تعرفه‌های بخش دولتی و خصوصی سال 91 همکاری خوبی با وزارت بهداشت داریم و نظرات کارشناسی خود را در این باره اعلام می‌کنیم.

رادیولوژی‌ها و آزمایشگاههای سالم ورشکسته می شوند

در ادامه جلسه، رسول صداقت، رئیس سازمان نظام پزشکی کرج با انتقاد از رشد نامناسب و حتی در برخی رشته‌ها رشد صفر درصدی تعرفه‌های سال 90 در بخش خصوصی گفت: برخی رشته‌های پزشکی مانند رادیولوژی و علوم آزمایشگاهی برای تهیه مواد و تجهیزات لازم به شدت وابسته به ارز هستند و عدم رشد تعرفه‌های آنان با توجه به رشد فزاینده قیمت ارز و تورم، چیزی جز نابودی مراکز تصویربرداری و آزمایشگاه‌های خصوصی را در پی نخواهد داشت.

وی هشدار داد: با ادامه این روند تعرفه‌گذاری در سال 91، آن دسته از خدمات دهندگان حوزه سلامت در بخش خصوصی که قصد دارند سالم به فعالیت ادامه دهند ورشکسته خواهند شد و باید منتظر رشد آشفتگی و به هم ریختگی مالی و رواج پدیده‌های ناسالم اقتصادی در این حوزه باشیم.

منبع: فارس

منبع : تاریخ : ۱۳۹۰/۹/۱۲ تعداد بازدیدکنندگان : 9616

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 2904
بازدید دیروز : 2266
بازدید این ماه : 55468
بازدید امسال : 55468
بازدید کل : 36422541

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش