50 مطلب آخر
بیماران خاص : بنیاد بیماریهای خاص و کمک به بیمارستانسازی

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به نظارت مجلس بر عملکرد بنیاد امور بیماری‌های خاص گفت: کمیسیون بهداشت از عملکرد این بنیاد رضایت دارد  .....................  این بنیاد، بنیادی است که در جهت درمان و فراهم کردن امکانات و تجهیزات دیالیز ببماران کلیوی تلاش می‌کند و بودجه این بنیاد نیز مربوط به پارسال و امسال نیست ......................  این بنیاد به بیمارستان‌هایی که بیماران کلیوی را دیالیز می‌کنند، دستگاه‌های نو داده و بیماران را تحت پوشش قرار می‌دهد و تا حدودی به بیمارانی که پیوند کلیه انجام می‌دهند، کمک می‌کند .....................  این بنیاد جنبه خیرخواهانه دارد و کمک‌های مردمی نیز می‌گیرد و اکنون این بنیاد از همین کمک‌های مردمی بیمارستان می‌سازد لذا این کمک مجلس و دولت یک کمک جزئی در برابر اهداف بسیار بزرگ این بنیاد است .................. این بنیاد در اختیار وزارت بهداشت نیست .................. این بنیاد به کمیسیون بهداشت گزارش کار می‌دهد ................. این بنیاد هم آموزشی، هم درمانی و هم خیریه است و از بیماران خاص حمایت می‌کند . . .

جهت رویت متن كامل اين مطلب ٬ میتوانید بر روی کلمهء   ادامه متن در كادر زير کلیک فرمائید : 

تحلیل ما

متن کامل

مجلس بر بنیاد امور بیماریهای خاص نظارت و از آن رضایت دارد

 یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به نظارت مجلس بر عملکرد بنیاد امور بیماری‌های خاص که ریاست آن بر عهده فاطمه هاشمی رفسنجانی است، گفت: کمیسیون بهداشت از عملکرد این بنیاد رضایت دارد.

 

انوشیروان محسنی بندپی نماینده مردم نوشهر و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره بودجه سالانه بنیاد امور بیماری‌های خاص که تحت ریاست «فاطمه هاشمی رفسنجانی» است، اظهار داشت: این بنیاد، بنیادی است که در جهت درمان و فراهم کردن امکانات و تجهیزات دیالیز ببماران کلیوی تلاش می‌کند و بودجه این بنیاد نیز مربوط به پارسال و امسال نیست.

وی افزود: این بنیاد به بیمارستان‌هایی که بیماران کلیوی را دیالیز می‌کنند، دستگاه‌های نو داده و بیماران را تحت پوشش قرار می‌دهد و تا حدودی به بیمارانی که پیوند کلیه انجام می‌دهند، کمک می‌کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه این بنیاد مشاوره علمی و آموزشی می‌دهد، گفت: این بنیاد هیئت مدیره دارد و باقر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران نیز از اعضای هیئت مدیره این بنیاد است.

محسنی بندپی با بیان اینکه این بنیاد از ارگان‌های بسیار فعال و اثربخش در حمایت بیماران خاص بوده است، تصریح کرد: ‌در همه ادوار مجلس شورای اسلامی این بودجه برای این بنیاد تصویب شده است و مجلس نیز همواره نگاه مساعدت‌کننده‌ای نسبت به این بنیاد داشته است و حتی بودجه پیشنهادی دولت برای این بنیاد را افزایش می‌داده است.

وی اضافه کرد: کمیسیون تخصصی بهداشت نیز گزارش عملکردهای این بنیاد را بررسی کرده و مجلس نیز شرح وظایف آن را می‌داند و عملکرد این بنیاد را نیز بررسی کرده، بنابراین کمیسیون بهداشت از نحوه خدمات این بنیاد رضایتمندی دارد و همه ساله کمیسیون بهداشت نسبت به افزایش اعتبارات این بنیاد تلاش کرده است.

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت نیز تحت همین ردیف بودجه خاص خود را دارد، گفت: این بنیاد جنبه خیرخواهانه دارد و کمک‌های مردمی نیز می‌گیرد و اکنون این بنیاد از همین کمک‌های مردمی بیمارستان می‌سازد لذا این کمک مجلس و دولت یک کمک جزئی در برابر اهداف بسیار بزرگ این بنیاد است.

محسنی بندپی با بیان اینکه بودجه این بنیاد یک ردیف خاص در بودجه سالانه کشور دارد، گفت: بنیاد امور بیماریهای خاص بودجه خاص خود را دارد و خود این بنیاد می‌تواند، پول را بگیرد و بودجه این بنیاد در اختیار وزارت بهداشت نیست.

وی با تاکید بر اینکه این بنیاد به کمیسیون بهداشت گزارش کار می‌دهد، ادامه داد: این بنیاد هم آموزشی، هم درمانی و هم خیریه است و از بیماران خاص حمایت می‌کند.

به گزارش فارس، چندی قبل در حاشیه افتتاح مرکز درمانی و آزمایشگاهی شفا ویژه بیماران کلیوی، هاشم قاسمی مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی گفته بود که برخی اعضای کمیسیون بهداشت و درمان از جمله ‌امیدوار رضایی عنوان کرده‌اند که هیچ وقت نتوانسته‌اند مسئول بنیاد امور بیماران خاص (دختر هاشمی رفسنجانی) را برای پاسخگویی دعوت کنند.

مصطفی قاسمی‌ رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی همچنین گفته بود: سالانه 15 میلیارد تومان به عنوان ردیف بودجه مجلس به بنیاد امور بیماری‌های خاص و 15 میلیارد دیگر نیز از طریق وزارت خارجه یا نهادهای دیگر به این بنیاد اهداء می‌شود.

منبع: فارس

منبع : تاریخ : ۱۳۹۱/۱/۳۱ تعداد بازدیدکنندگان : 10303

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 1190
بازدید دیروز : 2457
بازدید این ماه : 82185
بازدید امسال : 316889
بازدید کل : 36683962

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش