50 مطلب آخر
درمانگاه : راه اندازی تست تشخيص بيماريهاي اختلالات خواب (پلي سومنوگرافي) در شیراز

وقفه تنفسي حين خواب اختلالي است که در آن در جريان خواب تنفس شخص به مدت چند ثاينه قطع مي شود يا تنفس سطحي حادث مي شود..............

براي تشخيص بسياري از بيماري هاي اختلالات خواب از تست خواب ( پلي سومنوگرافي ) استفاده مي شود که براي آن شخص يک شب را تا به صبح در اين بخش مي گذراند..............

در اين تست نوار مغز، نوار چشم، نوار عظه حرکات شکم و سينه ،حرکات اندام ها، جريان هواي تنفسي، فشار اکسيژن خون شرياني و نوار قلب بيمار در طول شب و حين خواب ثبت مي شود.............

تحلیل ما

متن کامل

 

 

آزمايشگاه اختلالات خواب در بيمارستان نمازي راه اندازي شد

 

رييس بخش ريه دانشگاه علوم پزشکي شيراز از راه اندازي آزمايشگاه اختلالات خواب در بيمارستان نمازي خبر داد.
 

 

دکتر سيد محمد علي قيومي در اين خصوص افزود: در اين آزمايشگاه افراد مبتلا به وقفه تنفسي حين خواب تشخيص داده مي شوند و سپس راهکار درماني لازم ارايه مي گردد.

 


وي اظهار داشت: وقفه تنفسي حين خواب اختلالي است که در آن در جريان خواب تنفس شخص به مدت چند ثاينه قطع مي شود يا تنفس سطحي حادث مي شود.

 


دکتر قيومي تصريح کرد: علامت هاي عمده اين مشکل شامل خرخر شبانه ،احساس خستگي در زمان بيدار شدن از خواب، خشکي دهان در زمان بيدار شدن از خواب، سردرد صبحگاهي، خواب آلودگي در طي روز و به خواب رفتن در حين انجام کار يا رانندگي است.

 


وي بيان نمود: ابتلا به اين اختلال خطر پر فشاري خون، سکته هاي قلبي و مغزي ، نارسايي قلبي، بي نظمي ضربان قلب، چاقي ، ديابت و افسردگي را افزايش مي دهد.

 


دکتر قيومي گفت: براي تشخيص بسياري از بيماري هاي اختلالات خواب از تست خواب ( پلي سومنوگرافي ) استفاده مي شود که براي آن شخص يک شب را تا به صبح در اين بخش مي گذراند.

 


وي افزود: در اين تست نوار مغز، نوار چشم، نوار عظه حرکات شکم و سينه ،حرکات اندام ها، جريان هواي تنفسي، فشار اکسيژن خون شرياني و نوار قلب بيمار در طول شب و حين خواب ثبت مي شود .دکتر قيومي گفت: سپس اطلاعات ثبت شده در دستگاه به کامپيوتر منتقل شده و بعد از آناليز و تشخيص، طي گزارشي براي پي گيري هاي لازم به بيمار تحويل مي شود.

--------------------

پایان

منبع : خبرگزاری موج تاریخ : ۱۳۹۲/۱/۳۱ تعداد بازدیدکنندگان : 10500

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 1434
بازدید دیروز : 3003
بازدید این ماه : 72264
بازدید امسال : 213464
بازدید کل : 36580537

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش