50 مطلب آخر
افتتاح پروژه : افتتاح هتل بیمارستان گاندی ، اولین هتل بیمارستان واقعی در تهران

 اولین هتل بیمارستان کشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شمال تهران ساخته شده است...........

هتل بیمارستان گاندی در 32 هزار مترمربع در 17 طبقه بیمارستانی و 21 طبقه هتل احداث شده و دارای 100 تخت بستری، 40 تخت بخش‌های ویژه، 17 اتاق عمل و 90 سوئیت اقامتی برای اسکان بیماران یا همراهان آنها است............

این هتل بیمارستان دارای100تخت بیمارستانی و100سوییت برای اسکان خانواده بیماران است که اواخر تابستان 1393 افتتاح خواهد شد .........

تحلیل ما

متن کامل

 

 افتتاح هتل بیمارستان گاندی ، اولین هتل بیمارستان واقعی در تهراندکتر محمدحسن بنی اسد، مدیر هتل بیمارستان گاندی عصر یکشنبه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه اظهار داشت: این هتل بیمارستان در فضایی بالغ بر ۳۲ هزار متر مربع شامل مجموعه بیمارستانی در ۱۷ طبقه و ۲۱ طبقه هتل احداث شده و دارای ۱۰۰ تخت بستری، ۴۰ تخت بخش های ویژه، ۱۸ اتاق عمل و بیش از ۹۰ سوئیت اقامتی جهت اسکان بیماران یا همراهان بیماران می باشد. با بهره برداری از این مجموعه امکان ارائه خدمات کامل رفاهی و هتلینگ به بیمارانی که از خارج کشور یا شهرستان ها به تهران مراجعه می کنند و با توجه به ضرورت طی روند تشخیصی و درمانی خود مدتی طولانی در تهران اسکان دارند، فراهم می شود.
به گفته وی، سوئیت های هتل به نحوی هستند که امکان ارائه مراقبت های پرستاری و خدمات پزشکی متنوع حتی در سطح بخش های ویژه به بیماران مقیم در آنها وجود دارد و می توانند به جای بستری شدن در بخش‌های بیمارستانی در فضایی آسوده تر و در کنار همراهان خود این خدمات را دریافت کنند. وجود این سوئیت ها از اشغال طولانی مدت تخت های بیمارستان توسط بیمارانی که باید مدتی طولانی بستری باشند جلوگیری کرده و از لحاظ هزینه ها نیز به نفع بیمار است.
دکتر بنی اسد خاطر نشان کرد: در این مجموعه بیمارستانی علاوه بر بخش های متعدد تخصصی از جمله بخش زنان، IVF، داخلی قلب، جراحی قلب، کودکان، جراحی اعصاب، اتاق های عمل عمومی، بخش های بستری زنان و مردان، اورژانس و مرکز جراحی محدود، درمان جامع پوست و مو و همچنین مراکز ویژه ارائه خدمات پیشرفته سلول درمانی، بانک های زیستی از قبیل بانک خون بند ناف و بانک سلول های بنیادی، بخش های ویژه خدمات پزشکی هسته ای و لیزردرمانی و بخش های تشخیص طبی شامل آزمایشگاه و سی تی اسکن و MRI با همکاری گروه های تحقیقاتی پیشتاز در این حوزه ها پیش بینی شده است.
مدیرعامل هتل بیمارستان گاندی با اشاره به اینکه به رغم وجود پزشکان بسیار مجرب و ارائه نسبتا ارزان خدمات پزشکی با کیفیت بالا در کشور به دلیل ضعف در ارائه خدمات رفاهی و هتلینگ، کشور ما سهم بسیار ناچیزی در عرصه گردشگری درمانی دارد و اغلب بیماران خارجی مراجعه کننده به مراکز درمانی کشور از دور بودن هتل های محل اقامت خود از مراکز درمانی و مشکلات فراوان تردد در شهر و ضعف امکانات رفاهی و اقامتی ارائه شده گله مندند، اظهار داشت: با بهره گیری از هتل بیمارستان گاندی و توسعه این قبیل مراکز در کشور که می توانند مجموعه خدمات رفاهی از قبیل دسترسی به رستوران، فروشگاه های مختلف، شعب بانک‌ها، کافی شاپ و امکانات تفریحی را در کنار باکیفیت ترین سرویس های پزشکی در اختیار بیماران و همراهان آنها قرار دهند زمینه مناسبی برای جذب بیماران خارجی خصوصا از کشورهای منطقه فراهم خواهد شد که می تواند درآمدزایی قابل توجهی برای کشور داشته باشد.
دکتر بنی اسد در ادامه با بیان اینکه حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد ظرفیت بستری در بیمارستان های تهران به بیماران شهرستانی اختصاص دارد که این گروه از بیماران و همراهان آنها نیز برای اقامت در تهران و رفت و آمد بین بیمارستان و مراکز اقامتی مشکلات زیادی دارند، ایجاد هتل بیمارستان را پاسخی به نیاز این گروه از بیماران عنوان کرد.
وی تصریح کرد: هتل بیمارستان گاندی که بر اساس آخرین استانداردها و ضوابط احداث مجموعه های بیمارستانی ساخته شده در برابر زلزله هایی با بزرگی ۸.۵ تا ۹ ریشتر هم مقاوم است و سختگیرانه ترین استانداردها و اصول ایمنی و بهداشتی در این مجموعه لحاظ شده است.
مدیرعامل هتل بیمارستان گاندی در ادامه با بیان اینکه ظرفیت احداث چندین هتل بیمارستان دیگر در تهران و سایر شهرهای بزرگ دیگر وجود دارد ابراز امیدواری کرد با حمایت دولت و سرمایه گذاری بخش خصوصی زمینه گسترش این قبیل مجموعه ها در راستای ارائه مطلوبتر خدمات درمانی به بیماران مراجعه کننده از شهرهای دیگر و جلب گردشگران سلامت که زمینه ساز ارزآوری و ایجاد اشتغال در بخش های مختلف است، فراهم شود.
وی خاطر نشان کرد: تلاش مجموعه پزشکان و کارکنان هتل بیمارستان گاندی، ارائه خدمات درجه اول پزشکی به بیماران با تعرفه های قابل ارائه در بخش خصوصی است که امیدواریم با حمایت دولت و گسترش پوشش خدمات بیمه ای، امکان بهره گیری آحاد جامعه از خدمات پزشکی با بالاترین کیفیت فراهم شود.
بنی اسد تصریح کرد: موسسان مجموعه هتل بیمارستان گاندی- دکتر محمد حسن بنی اسد، روانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه و دکتر شهریار عسگری، متخصص بیهوشی قلب و رئیس دپارتمان بیهوشی جراحی قلب بیمارستان شهید لواسانی- ایجاد برج سلامت در مجموعه هتل بیمارستان گاندی را با چشم انداز تغییر نگرش بیماران از فضای ناخوشی در بیمارستان ها با تلطیف همجواری هتل در کنار بیمارستان اعلام و ساخت این مجموعه را در ارائه خدمات سلامت در بالاترین سطوح تخصصی در خاورمیانه می دانند.
وی خاطر نشان کرد: احداث دهکده های سلامت حرکتی نوین در جهت گسترش توریسم درمانی و جذب بیماران خارجی در کشور خواهد بود که با توجه به بالا بودن سطح خدماتپزشکی و قیمت مناسبتر این قبیل خدمات در ایران، ظرفیت های بسیار خوبی در این زمینه در کشور وجود دارد و با رفع خلاءهای موجود در ارائه خدمات رفاهی و هتلینگ امید زیادی به رونق این بخش وجود دارد.

با بهره برداری از این مجموعه امکان ارائه خدمات کامل رفاهی و هتلینگ به بیمارانی که از خارج کشور یا شهرستان ها به تهران مراجعه می کنند و با توجه به ضرورت طی روند تشخیصی و درمانی خود مدتی طولانی در تهران اسکان دارند، فراهم می شود.  سوئیت های هتل به نحوی هستند که امکان ارائه مراقبت های پرستاری و خدمات پزشکی متنوع حتی در سطح بخش های ویژه به بیماران مقیم در آنها وجود دارد و می توانند به جای بستری شدن در بخش‌های بیمارستانی در فضایی آسوده تر و در کنار همراهان خود این خدمات را دریافت کنند. وجود این سوئیت ها از اشغال طولانی مدت تخت های بیمارستان توسط بیمارانی که باید مدتی طولانی بستری باشند جلوگیری کرده و از لحاظ هزینه ها نیز به نفع بیمار است.

 


دکتر منصوره موحدین، عضو هیات مدیره و معاون اداری مالی هتل بیمارستان گاندی هم با بیان اینکه بخش‌های بیمارستانی این مجموعه آماده بهره برداری است و به محض دریافت پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت تا قبل از پایان سال خدمت رسانی به بیماران را آغاز خواهد کرد، اظهار داشت: عملیات احداث مجموعه هتلینگ هم در مراحل نهایی است و به یاری خدا در اواخر تابستان ۹۳ شاهد بهره برداری کامل از کل مجموعه خواهیم بود.
وی با اشاره به نیاز گروه هایی از بیماران از جمله متقاضیان خدمات سلول درمانی، پیوند مغز استخوان، IVF و... به اقامت طولانی در بیمارستان که باعث اشتغال تخت ها و تحمیل هزینه های اضافی به بیماران و مجموعه های بیمارستانی می شود، اظهار داشت: با بهره گیری از هتل بیمارستان گاندی، علاوه بر رفع مشکل اقامت همراهان بیماران، امکان ارائه انواع خدمات درمانی و پشتیبانی مثل پرستاری خصوصی و فیزیوتراپی و سایر اقدامات درمانی به بیماران در سوییت های مجزا فراهم می شود. تعرفه خدمات بیمارستانی در این مجموعه نیز معادل تعرفه سایر بیمارستان های خصوصی درجه یک است. اقامت بیماران در سوئیت های هتل، هزینه های اقامتی کمتری نسبت به اقامت در بیمارستان دارد.
دکتر موحدین تصریح کرد: به منظور تسهیل تردد بیماران به این مجموعه که اغلب بیماران خارجی، ایرانیان مقیم خارج و بیماران شهرستانی خواهند بود، مجوز هلی برد و انتقال هوایی بیماران از فرودگاه به بیمارستان و بلعکس اخذ شده است.
استاد جنین شناسی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اخذ موافقت اصولی وزارت بهداشت در زمینه سلول درمانی اظهار داشت: بخش سلول درمانی هتل بیمارستان گاندی که متولی آن یک شرکت دانش بنیان پیشروست در زمینه درمان ضایعات غضروف، پوست، قلب و درمان ناباروری فعالیت خواهد داشت. بیوبانک ذخیره مواد ژنتیکی، سلول های بنیادی و خون بند ناف از دیگر خدمات این بخش است.
معاون اداری مالی هتل بیمارستان گاندی در پایان از آمادگی این بیمارستان برای امضای تفاهم نامه با بیمه های تکمیلی و ارائه خدمات گلوبال به کارکنان سازمان ها و موسسات مختلف کشور خبر داد و تاکید کرد: هیات مدیره و کادر درمانی این بیمارستان از اعضای هیات علمی دانشگاه ها و زبده ترین جراحان و متخصصان حوزه‌های مختلف پزشکی هستند که با پایبندی به منشور حقوق بیماران و تعهد به رسالت انسانی حرفه پزشکی، ارائه سالم خدمات پزشکی در بالاترین سطح به بیماران و توسعه خدمات درمانی در سایه تحقیقات و توسعه فناوری ها و تکنیک های نوین پزشکی را سرلوحه برنامه های این مجموعه قرار داده اند که امیدواریم با یاری خدا توفیق خدمت هر چه بیشتر به بیماران نیازمند از سراسر کشور و جهان را داشته باشیم.
وی افزود: «هتل بیمارستان گاندی» در طرحی پنج ساله و با سرمایه گذاری150پزشک ایرانی که گروهی از آنان ساکن آلمان، انگلیس، آمریکا، اتریش، فرانسه و استرالیا هستند، ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: این هتل هنوز ستاره دار نشده اما بیمارستان گاندی بیمارستانی جامع و از گروه بیمارستان های خصوصی درجه یک ارزشیابی شده است.
در ساخت این بیمارستان 100 نفر از پزشکان کشور که بیشتر آنها از اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی هستند، شرکت داشته اند و مبنای ساخت این بیمارستان، ایجاد فضایی شاد و مفرح و دور از فضای بیماری و بیمارستانی بوده است تا مراجعان به این بیمارستان احساس آرامش و آسایش بیشتری داشته باشند.
وی همچنین با بیان این که چند بانک در تامین هزینه های ساخت و تجهیز این هتل بیمارستان با پزشکان همکاری کرده اند افزود: در مجموع تا کنون 200 میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل هتل بیمارستان گاندی هزینه شده است.

وی با بیان این که بخش‌های بیمارستانی این مجموعه آماده بهره برداری است و به محض دریافت پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت تا قبل از پایان سال خدمت رسانی به بیماران را آغاز خواهد کرد، اظهار داشت: عملیات احداث مجموعه هتلینگ هم در مراحل نهایی است و به یاری خدا در اواخر تابستان 93 شاهد بهره برداری کامل از کل مجموعه خواهیم بود. عضو هیئت مدیره هتل بیمارستان گاندی گفت: تعرفه خدمات بیمارستانی در این مجموعه‌های هتل از هزینه‌های اقامتی کمتری نسبت به اقامت بیماران در سوئیت‌های هتل و هزینه‌های اقامتی کمتری نسبت به اقامت در بیمارستان دارد.

 

 

دکتر شهریار عسگری رییس هیئت مدیره  هتل بیمارستان گاندی  نیز از مجهز بودن این بیمارستان به همه تخصص ها از جمله درمان ناباروری و سلول درمانی در بیماری ها خبر داد و گفت: «هتل بیمارستان گاندی» شش اتاق عمل و بخش های آی سی یو، آی سی یو نوزادان و سی سی یو کاملی دارد و یکی از شرکت های دانش بنیان، مسئولیت بخش سلول درمانی بیمارستان را برعهده گرفته است.

 

 

هتل بیمارستان گاندی به عنوان نخستین هتل بیمارستان کشور مجهز به بخش‌های مختلف تخصصی، با حضور  رئیس کل سازمان نظام پزشکی و جمعی دیگر از مدیران حوزه سلامت و نمایندگان مجلس رسما در تهران افتتاح شد.
 

دکتر علیرضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی  بر لزوم فراهم ساختن تسهیلات و زمینه‌های لازم جهت حضور پرنشاط بخش خصوصی در عرصه سلامت تاکید کرد.  دکتر علیرضا زالی در مراسم افتتاح هتل بیمارستان گاندی، گفت: چنین پروژه‌هایی نشان دهنده حضور بخش خصوصی در عرصه سلامت کشور است. بنابراین لازم است تسهیلات مورد لزوم جهت حضور فعال بخش خصوصی در عرصه سلامت فراهم شود.  وی افزود: با وجود تمام مهارت‌ها در سالیان اخیر، حضور بخش خصوصی در عرصه سلامت یک فرصت راهبردی تلقی می‌شود. همانطور که بخش خصوصی در ارائه خدمات پیشتاز بوده، ورود این هتل بیمارستان نیز در مدار ارائه خدمات درمانی بسیار امیدبخش است.  زالی به نام گذاری این هتل بیمارستان اشاره کرد و گفت: گاندی نمادی از احترام به مردم و مفهوم دوستی شرقی است. ساده‌زیستی، قناعت و پایداری به آرمان‌های مردمی، توجه به عزت نفس و خودباوری از خصلت‌هایی است که نام گاندی را در دنیا ماندگار کرده است.  رئیس کل سازمان نظام پزشکی به شرایط سازه‌ای، عمرانی و مبانی مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این هتل بیمارستان اشاره کرد و گفت: توجه ویژه به جذابیت‌های بستری و فضاهای فیزیکی فرح‌بخش از دیگر ویژگی‌های این پروژه بیمارستانی در پایتخت است. بنابراین علاوه بر خدمات با کیفیت، توجه به فضاهای بیمارستانی با نشاط بسیار اهمیت دارد چرا که هر چه فضای بیمارستان یک فضایی مبتنی بر ملاطفت و مهربانی باشد، نقش موثری در کاهش تلاطمات بیماران خواهد داشت.  وی مبحث توریسم سلامت را مورد اشاره قرار داد و گفت: ایران شایستگی‌های فراوانی دارد که بتواند در عرصه سلامت پیش غراول باشد. بحث توریسم سلامت بسیار مهم است و کشور ما چه از نظر تنوع اقلیمی، آب و هوا، آثار باستانی و همچنین پیشرفت‌های پزشکی، جذابیت‌های بسیاری برای بحث توریسم درمانی دارد.  رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: از نظر استحصال درآمدی، درآمد حاصل از توریسم سلامت سه برابر توریسم معمولی است. پیش‌بینی‌مان برای سال 92 آن است که تا پایان امسال میزبان 400 تا 500 هزار توریسم سلامت باشیم. البته باید تلاش شود که تا سال 1404 به حدود 20 میلیون گردشگر سلامت در سال برسیم که این امر سالانه حدود 18 میلیارد دلار درآمد ارزی به دنبال خواهد داشت. زالی همچنین افزود: در بحث توریسم سلامت یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد، اقامت همراهان بیمار است. طراحی یک هتل در مجموعه بیمارستانی کاری خردمندانه در گردشگری سلامت و حاکی از نگاهی جامع به گردشگری سلامت است. وی گفت: مجموعه هتل بیمارستان گاندی آمادگی دارد که با طراحی پروتکل‌های مربوطه، 10 درصد از مجموعه تخت‌های این هتل بیمارستان را در اختیار بیماران بی‌بضاعت قرار دهد.

--------------------------------------

پایان

منبع : تحریریه سایت بیمارستانسازی+الف+ ایسنا+ایرنا تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۴ تعداد بازدیدکنندگان : 20873

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 424
بازدید دیروز : 3593
بازدید این ماه : 18262
بازدید امسال : 159462
بازدید کل : 36526535

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش