50 مطلب آخر
پروژه فعال : بیمارستان فوق تخصصی مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در تهران

بیمارستان فوق تخصصی و مرکز بین المللی آموزشی و پژوهشی تحقیقاتی علوم مغز و اعصاب ایران (IINI) توسط موسسه خیریه متوسلین به امام رضا (ع) و با پیشنهاد و زیر نظر مستقیم پروفسور سمیعی در حال ساخت است..............

 این بیمارستان به مساحت 80 هزار متر مربع و دارای 11 طبقه است و زیر بنای آن دو و نیم (2.5) برابر بزرگتر از مرکز مغز و اعصاب هانوفر آلمان است. این بیمارستان به لحاظ فیزیک و ساخت و همچنین امکانات و تیم پزشکی در کل منطقه و حتی جهان بی نظیر است.................

 این پروژه تا کنون از محل کمک های خیرین و مردم ساخته و به این مرحله رسیده است و برای تکمیل آن حدود 86 میلیون یورو معادل 700 میلیارد تومان هزینه نیاز است که با توجه به شناختی که از مردم ایران سراغ داریم این اطمینان وجود دارد که مابقی آن نیز توسط مردم پرداخت شود............

تحلیل ما

متن کامل

 

ساخت بزرگترین مرکز تحقیقات علوم مغز و اعصاب جهان در ایران

 

بزرگترین مرکز تحقیقات علوم مغز و اعصاب جهان به پیشنهاد پرفسور سیمعی در حال ساخت است.

 

به پیشنهاد "پروفسور مجید سمیعی" چهره ماندگار ایران، رییس سابق انجمن جراحان مغز و اعصاب جهان، جراح میکروسکوپی مغز و مبدع جراحی قاعده جمجمه در جهان، پروژه "بزرگترین مرکز تحقیقات علوم مغز و اعصاب جهان" به همت "موسسه خیریه متوسلین به امام رضا (ع)" در تهران در حال ساخت است.

 

این بیمارستان که از ابتدا  توسط موسسه بین المللی سلامت پروفسور سمیعی و با همکاری چند جانبه  تعدادی از جراحان ایرانی همکار پروفسور سمیعی  ،  سازمان تامین اجتماعی ، خیرین ، بنیاد جانبازان و شهرداری تهران برای احداث  پیگیری میگردید ،  پس از رایزنیهای طولانی و جدی موسسه مذکور ، و نیز چند یار تغییر محل زمینهای پیشنهادی مبادی مختلف در شرق و جنوب و مرکز تهران ، بالاخره  ،  با انتخاب منطقه غرب تهران  ،  در انتهای غربی بزرگراه همت و جنب شهرک شهید باقری که از  بهترین مناطق آب وهوایی تهران است  ، با جلب مساعدت های  شهردار وقت منطقه 22 تهران ،  موفق به شناسایی و جذب قطعه زمین  فعلی از میان  املاک شهرداری تهران و بر اساس درخواست موسسه بین المللی پروفسور سمیعی ، برای این پروژه  گردید .  که  البته بلافاصله بعد از تثبیت  و تحویل زمین ، بدلایلی ،  مدیریت و نحوه اجرای پروژه  از سازمانهای دولتی فاصله گرفت و در حال حاضر توسط  "موسسه خیریه متوسلین به امام رضا (ع)" در تهران در حال ساخت است.


 

در حال حاضر نیز بیمارستان فوق تخصصی و مرکز بین المللی آموزشی و پژوهشی تحقیقاتی علوم مغز و اعصاب ایران (IINI) توسط موسسه خیریه متوسلین به امام رضا (ع) و با پیشنهاد و زیر نظر مستقیم پروفسور سمیعی در حال ساخت است.

 

این بیمارستان در زمینی به مساحت بیش از 30 هزار متر مربع و با زیر بنایی به مساحت 80 هزار متر مربع و دارای 11 طبقه است و زیر بنای آن دو و نیم (2.5) برابر بزرگتر از مرکز مغز و اعصاب هانوفر آلمان است. این بیمارستان به لحاظ فیزیک و ساخت و همچنین امکانات و تیم پزشکی در کل منطقه و حتی جهان بی نظیر است.

 

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا (ع) در این باره میگوید : به جهت افزایش آمار مبتلایان به سرطان در ایران، این بیمارستان مجهز به امکانات خاص و مرکز پیشرفته تشخیص و درمان سرطان بوده و پزشکان بسیاری به جهت اعتبار و درخواست پروفسور سمیعی قول مساعد داده اند که پس از افتتاح بیمارستان به طور مستمر و ماهیانه در این بیمارستان حضور یافته و به درمان بیماران بپردازند.

 

او گفت: علاوه بر این، طبق نظر و پیشنهاد پروفسور سمیعی نخبه ها و نفرات برتر رشته های پزشکی، پس از انجام مصاحبه و با انتخاب آقای پروفسور برای گذراندن دوره های فوق تخصصی خارج از ایران بورسیه می گردند و پس از اتمام بورس خود و بازگشت به ایران با موسسه خیریه و این بیمارستان همکاری خواهند داشت.

 

 متولی ، مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا (ع) ، به نیاز خیریه به کمک و مشارکت مردم برای به پایان رساندن این پروژه اشاره کرد و گفت: این پروژه تا کنون از محل کمک های خیرین و مردم ساخته و به این مرحله رسیده است و برای تکمیل آن حدود 86 میلیون یورو معادل 700 میلیارد تومان هزینه نیاز است که با توجه به شناختی که از مردم ایران سراغ داریم این اطمینان وجود دارد که مابقی آن نیز توسط مردم پرداخت شود.

 

او گفت: شرط پروفسور سمیعی برای همکاری با این پروژه خیریه بودن آن و عدم واگذاری آن به بخش خصوص یا دولتی بوده است و لذا تا این لحظه و از این پس نیز این پروژه به صورت صد در صد خیریه و با کمکهای مردمی ساخت و نگهداری خواهد شد.

 

گفتنی است که در این پروژه کارفرما  و همچنین پیمانکار پروژه ‌ موسسه خیریه متوسلین به امام رضا (ع) بوده ولی علیرغم آنکه نقشه های آن با الگوبرداری از انستیتو بین المللی اعصاب (INI) در مرکز هانوفر آلمان بوده است ، اما  طراحی نهایی آن با مهندسین مشاور منظومه سلامتی ایرانیان با محوریت دکتر محمدرضا شرافت از خبرگان معماری بیمارستانی در ایران میباشد
 

 


 
 
 
 
------------------------
پایان

منبع : آرشیو سایت بیمارستانسازی + خبرآنلاین تاریخ : ۱۳۹۳/۳/۱۲ تعداد بازدیدکنندگان : 82646

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 2249
بازدید دیروز : 2141
بازدید این ماه : 71471
بازدید امسال : 137982
بازدید کل : 36505055

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش