50 مطلب آخر
مدیریت بیمارستانی : حرکت تامین اجتماعی به سمت ایجاد هلدینگ بیمارستانی

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت:  امسال برای اولین بار تکلیف کردیم پنج بیمارستان ملکی سازمان تامین اجتماعی در کشور به روش هیات مدیره ای اداره شوند .....................

امیدواریم بتوانیم بیمارستان های ملکی کشور را به سمت ایجاد هلدینگ بیمارستانی حرکت دهیم و معاونت درمانی به نوعی مشارکت معاونت اقتصادی اداره هلدینگ بیمارستانی را به عهده داشته باشند ....................

تحلیل ما

متن کامل

 

حرکت  تامین اجتماعی به سمت ایجاد هلدینگ بیمارستانی

 

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: با اصلاح روش مدیریت بیمارستان های تامین اجتماعی در کشور، این بیمارستان ها به شیوه هیات مدیره ای اداره خواهند شد.

 

محمدعلی همتی امروز در آیین معارفه رئیس بیمارستان البرز در کرج افزود: براین اساس، تعدادی از بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی از امسال به صورت هیات مدیره ای مدیریت می شوند.


وی گفت: هیچ بیمارستانی را در کشور افتتاح نمی کنیم مگر اینکه سازوکار هیات مدیره ای داشته باشد.


همتی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی نیز برای این منظور مکلف شده است و امسال برای اولین بار تکلیف کردیم پنج بیمارستان ملکی سازمان تامین اجتماعی در کشور به روش هیات مدیره ای و مانند بیمارستان البرز کرج اداره شوند.


وی خاطرنشان کرد:امیدواریم بتوانیم بیمارستان های ملکی کشور را به سمت ایجاد هلدینگ بیمارستانی حرکت دهیم و معاونت درمانی به نوعی مشارکت معاونت اقتصادی اداره هلدینگ بیمارستانی را به عهده داشته باشند.


معاون سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه در گذشته غفلت در حوزه معاونت درمان وجود داشت، اظهار کرد: شاید سیاست های معاونت درمان در گذشته کمرنگ دیده شده بود اما این مسیر اکنون اصلاح می شود.


وی اظهار کرد: آنچه در سازمان تامین اجتماعی مورد توجه است این است که به نیروهای درون سازمان توجه شود و مدیرانی که در سازمان مشغول کار هستند از درون سازمان باشند چرا که سال ها تجربه کسب کرده اند و تخصص دارند.


وی بیان داشت: به مدیران درون سازمان اعتقاد داریم و دولت هم به سازمان اعتماد کرده و برای اولین بار مدیری را از درون سازمان انتخاب کرده است و این روال در همه استان ها نیز ادامه می یابد.

 

 

گفتنی است :  در اهداف و برنامه های حوزه درمان این سازمان امسال ٨٠ بیمارستان ملکی این سازمان  با بیش از 10 هزار تخت بستری ، در طرح ارتقای هتلینگ (خدمات به بیمار بستری در بیمارستان)قرار دارند و این برنامه با هدف ایجاد رضایتمندی مراجعان و کارکنان در مراکز درمانی این سازمان اجرایی می شود.
٧٤ درصد بیمارستان های این سازمان درجه یک، ٩درصد درجه 2 و بقیه هنوز نتیجه ارزشیابی آنها اعلام نشده است؛ همچنین عملکرد بیمارستان های ملکی سازمان در ارزشیابی نشان می دهد که کیفیت خدمات آنها در حد قابل قبول حفظ یا ارتقا یافته است.  به همین دلیل ضریب اشغال تخت در 9 ماه منتهی به آذر ماه سال گذشته  ٧٨ درصد بوده است

-------------------

پایان

منبع : خبرگزاری ایرنا تاریخ : ۱۳۹۵/۵/۱۶ تعداد بازدیدکنندگان : 6159

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 1453
بازدید دیروز : 3003
بازدید این ماه : 72283
بازدید امسال : 213483
بازدید کل : 36580556

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش