50 مطلب آخر
موج سرطان : پروتون‌تراپی پیشرفته‌تر و کاراتر از رادیوتراپی در درمان سرطان

پروتون‌تراپی پیشرفته‌ترین روش درمانی سرطان است که کارایی آن از رادیوتراپی بهتر است. استفاده از این روش باعث کاهش حداکثر فشار پرتویی بر بافت‌ها و اعضای سالم بدن می‌شود. ..............

تحلیل ما

متن کامل

 

 پروتون‌تراپی پیشرفته‌تر و کاراتر از رادیوتراپی در درمان سرطان

 

روسیه ساخت بزرگ‌ترین مرکز درمان سرطان در جهان را به وسیله پروتون‌تراپی در شهر دیمیتروگراد آغاز کرد.

 

به گزارش نووستی، ولادیمیر اویبا رئیس آژانس  فدرال پزشکی - بیولوژی روسیه گفت:  پروتون تراپی، فناوری منحصربفرد درمان سرطان است  و در ۱۰ سال آینده نمی‌توان جایگزینی برای آن یافت.

 

به گفته وی، این مرکز پیشرفه با کمک شرکت بلژیکی Ion Beam Applications در حال تجهیز است و در سال ۲۰۱۸ میلادی به بهر برداری می‌رسد.

 

وی با اشاره به اینکه در جهان ۴۰ مرکز درمان سرطان به روش پیشرفته پروتون تراپی وجود دارد و مرکز روسیه بزرگ‌ترین آن به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: ۱۴۳۰ پزشک متخصص برای درمان بیش از ۴۰ هزار بیمار در سال، برای این مرکز درمانی در نظر گرفته شده است.

 

پروتون‌تراپی پیشرفته‌ترین روش درمانی سرطان است که کارایی آن از رادیوتراپی بهتر است. استفاده از این روش باعث کاهش حداکثر فشار پرتویی بر بافت‌ها و اعضای سالم بدن می‌شود.

 

غده سرطانی با کمک پروتون‌هایی نابود می‌شود که با سرعت نور توسط «سیکلوترون» می‌چرخند و  پرتوهای پروتونی ایجاد می‌کنند و این پرتوها بطور دقیق به سمت غدد سرطانی هدایت می‌شوند و حداکثر نیروی خود را در داخل آنها آزاد می کنند.

 

با این روش درمانی، پرتوافکنی دیگر اعضا کاهش می‌یابد و نتایج درمان بسیار بهتری بدست می‌آید.

 

همچنین پروتون‌تراپی برای درمان بیماری‌های سرطانی در کودکان بسیار مناسب است و متخصصان معتقدند پروتون می‌تواند هر  نوع سرطانی را معالجه کند.

---------------------

پایان

منبع : خبرگزاری ایسنا تاریخ : ۱۳۹۵/۸/۵ تعداد بازدیدکنندگان : 6467

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 1645
بازدید دیروز : 3003
بازدید این ماه : 72475
بازدید امسال : 213675
بازدید کل : 36580748

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش