50 مطلب آخر
خبر طبی : ابهام در مورد ایمنی استخرهای زایمان برای نیمه دوم پروسه زایمان

متخصصان زنان و زایمان آمریکا می‌گویند غوطه ور شدن در آب برای مراحل ابتدایی درد زایمان می‌تواند کاهش درد و همچنین بی نیازی به اپی دورال را به دنبال داشته باشد، اما باید بین تسکین درد در آب و زایمان در آب تمایز قائل شد چرا که هنوز شواهدی مبنی بر منفعت زایمان در آب برای نوزادان پیدا نشده است   .....................

تحلیل ما

متن کامل

 

ابهام در مورد ایمنی استخرهای زایمان برای نیمه دوم پروسه زایمان

 

انجمن زنان و زایمان آمریکا، استخرهای زایمان را برای مراحل ابتدایی درد زایمان مفید اعلام کرده اما توصیه کرده است که زنان نوزادانشان را در این نوع استخرها به دنیا نیاورند.

 

متخصصان حاضر در جامعه زنان و زایمان آمریکا می‌گویند غوطه ور شدن در آب برای مراحل ابتدایی درد زایمان می‌تواند کاهش درد و همچنین بی نیازی به اپی دورال را به دنبال داشته باشد، اما باید بین تسکین درد در آب و زایمان در آب تمایز قائل شد چرا که هنوز شواهدی مبنی بر منفعت زایمان در آب برای نوزادان پیدا نشده است.

 

زایمان در آب می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی برای مادر و نوزاد شود که شامل افزایش خطر عفونت ، مشکل تنظیم دمای بدن نوزاد ، افزایش احتمال آسیب بند ناف ، دیسترس تنفسی ناشی از قورت دادن آب وان توسط کودک و پتانسیل برای خفگی (کمبود اکسیژن) و تشنج است.

 

بر اساس راهکارهای این جامعه ، باید پیش از زایمان در آب راهکارهای خاصی ارایه شود تا سلامت و ایمنی مادر و نوزاد تامین شود. این راهکارها می‌تواند شامل انتخاب کاندیدای سالم برای این نوع زایمان ، حفظ بهداشت و اطمینان از عدم وجود میکروب در داخل استخرهای زایمان ، تحت نظر گرفتن مادر باردار در تمام مراحل زایمان در آب و حتی بیرون بردن مادر به محض احساس خطر باشد.

 

--------------------

پایان

منبع : شفاآنلاین تاریخ : ۱۳۹۵/۸/۵ تعداد بازدیدکنندگان : 5903

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 1164
بازدید دیروز : 2457
بازدید این ماه : 82159
بازدید امسال : 316863
بازدید کل : 36683936

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش