50 مطلب آخر
خبرپزشکان : حضور کمرنگ پزشکان در انتخابات صنفی = برگزیدگانی با 1% رای کل

در انتخابات پیشین نظام پزشکی ، کاندیداهایی بودند که فقط  با هزار رأی انتخاب شدند و این بسیار جای سؤال است ؛چون ما دهها هزار پزشک در تهران داریم ،   چطورمی شود که با یک صدم رأی کاندیدا انتخاب می شود؟ .........

تحلیل ما

متن کامل

 

حضور کمرنگ پزشکان در انتخابات صنفی = برگزیدگانی با 1% رای کل

 

رئیس انجمن نفرولوژی کشور گفت: ترافیک و برنامه نداشتن کاندیداها دو علت اصلی حضور کمرنگ پزشکان در انتخابات نظام پزشکی است.

 

دکتر محمد رضا گنجی در خصوص اهمیت حضور پررنگ پزشکان در انتخابات نظام پزشکی گفت: ما انتخابات را به صورت کوچکتر در انتخابات انجمن های علمی نیز داریم وقتی که درانتخابات انجمن ها فقط 30 درصد شرکت می کنند خود وزارت بهداشت و همکاران در این زمینه صحبت دارند که چطور می شود کسی با 30 درصد آرا می شود عضو هیئت مدیره.

وی تأکید کرد:ما باید تمرین انتخابات را از شرکت در همین انتخابات انجمن های علمی شروع کنیم و حداقل سعی کنیم حدود 60 ،70 درصد یعنی حدقل دو سوم آراء شرکت کنیم و در نظام پزشکی هم همین شیوه را پیش بگیریم.

دکتر گنجی بیان کرد: به اعتقادم یکی از علل اصلی حضور کمرنگ پزشکان را در انتخابات مشکل ترافیک می دانم. دوره قبل که خودم شرکت کردم ، وضعیت ترافیک به شدت نابسامان بود و فضایی برای پارک خودرو نبود بنابراین پیشنهاد میکنم که وسایل نقلیه عمومی را برای انتخابات آن روز ،فعال کنند.

 وی علت دیگر حضور کمرنگ در انتخابات نظام پزشکی را، ناشناخته  بودن اغلب کاندیدها عنوان کرد وگفت:  کاندیداها به طور معمول برنامه ای را ارائه نمی دهند تا با ارائه ی برنامه های آتی شان، پزشکان  نسبت به آنها شناخت بیشتری  پیدا کنند ،حالا حتماً نیاز نیست که برای سخنرانی و ارائه ی برنامه ها ،جلسات حضوری برگزار کنند، بلکه به واسطه ی فضای مجازی وشبکه های اجتماعی هم می توانند برنامه های خود را منتشر کنند.

وی تصریح کرد: اگر شرکت در انتخابات را پر رنگ کنیم و پزشکان به صورت گسترده شرکت کنند ،دیگر سیستم های قانون گذار،نمی تواند سازمان نظام پزشکی را به طرق مختلف زیر سؤال ببرند.

دکتر گنجی گفت: در انتخابات پیشین نظام پزشکی ، کاندیداهایی بودند که با هزار رأی انتخاب شدند و این بسیار جای سؤال است ؛چون ما دهها هزار پزشک در تهران داریم، چطورمی شود که با یک صدم رأی کاندیدا انتخاب می شود؟

 وی در پایان گفت:وقتی که خود ما پزشکان به این مسایل اهمیت نمی دهیم ودر انتخابات سازمان نظام پزشکی شرکت نمی کنیم، بقیه سیستم ها هم می گویند که وقتی خودشان به این سازمان اهمیت نمی دهند ،پس این سازمانی نیست که مشروعیت داشته باشد، و همان بهتر که در حد طرح ترافیک و پروانه ی مطب دادن باقی بماند.

---------------------

پایان

منبع : شفاآنلاین تاریخ : ۱۳۹۵/۸/۵ تعداد بازدیدکنندگان : 4997

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 249
بازدید دیروز : 2958
بازدید این ماه : 66038
بازدید امسال : 207238
بازدید کل : 36574311

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش