50 مطلب آخر
پروژه جدید : کلنگ زنی بیمارستان 700 نختخوابی میانرود در جنوب شهر شیراز

عصر سه شنبه آیین کلنگ زنی بیمارستان 700 تختخوابی منطقه میانرود شیراز انجام شد .................

این بیمارستان 700 تختخوابی در زمینی به مساحت 20 هکتار با 65 هزار مترمربع زیربنا احداث می شود ..................

از نیکوکاران عرصه سلامت استان درخواست میکنیم در پیشبرد این طرح همکاری و مشارکت داشته باشند تا با حمایت آنان، این مرکز درمانی در سه تا چهار سال آینده به بهره برداری برسد ...............

تحلیل ما

متن کامل

 

آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 700 نختخوابی میانرود در جنوب شهر شیراز

 

عملیات اجرایی احداث بیمارستان 700 تختخوابی میانرود شیراز در زمینی به مساحت 20 هکتار آغاز شد. این بیمارستان 700 تخت‌خوابی قرار است در زیربنایی حدود 65 هزار مترمربع در یکی از نقاط جنوبی شهر شیراز احداث شود. برای ساخت این بیمارستان حدود 200 میلیارد تومان و برای تجهیز آن بیش از یکصد میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

با اجرای این پروژه زمینه‌های دسترسی عادلانه ساکنان نقاط جنوبی شیراز و شهرک‌های این منطقه به امکانات و خدمات درمانی، تسهیل می‌شود.

 

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی در حاشیه این مراسم، بر تداوم تلاش این وزارتخانه برای دسترسی ساکنان تمام نقاط شهری به بیمارستان و مراکز درمانی تاکید کرد.

دکتر سید حسن هاشمی گفت: در کشور شاهد هستیم که بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، در یک نقطه از شهر متمرکز است حال آن‌که تلاش ما برای توزیع بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در نقاط مختلف شهری است و برای برون‌رفت از این معضل باید به‌گونه‌ای عمل شود تا در تمام مناطق محروم و کم‌برخوردار یک مرکز درمانی دایر کنیم.

وی اضافه کرد: کمبود تخت های بیمارستانی در بسیاری از نقاط شهری مشهود است و اگر دولت و وزارت بهداشت بخواهند به تنهایی در این زمینه اقدام کنند، شاید نیاز به دهها سال زمان باشد.

قاضی زاده هاشمی، با بیان اینکه بر اساس استانداردها به ازای هر یک هزار نفر باید یک و هفت دهم تا 2 تخت بستری در مراکز درمانی ایجاد شود، افزود: مشکل کمبود تخت های بیمارستانی تنها به یک استان خاص اختصاص ندارد و بسیاری از شهرهای کشور با این مشکل مواجه هستند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای احداث بیمارستان 700 تختخوابی در میانرود شیراز استاندار و شهردار قول دادند که کمترین آسیب به فضای سبز منطقه وارد شود.

 

استاندار فارس نیز گفت: در سفر پیشین وزیر بهداشت به استان فارس، از او خواستیم که به ساخت مراکز درمانی در تمامی نقاط شیراز توجه ویژه‌ای داشته باشد.

سیدمحمدعلی افشانی با اشاره به ضرورت احداث بیمارستان در جنوب شیراز و مناطق محروم، افزود: امروز این امر با آغاز عملیات اجرایی بیمارستان میانرود، عملیاتی شد.

استاندار فارس اظهار داشت: عملیات اجرایی این مرکز درمانی در راستای قولی وزیر بهداشت در مورد احداث دو مرکز بیمارستانی در مناطق جنوبی و شرقی شیراز آغاز شده است.

محمدعلی افشانی خاطرنشان کرد: برای حفظ فضای سبز در این منطقه مقرر شد که درختانی که پیش‌ازاین در این محل کاشته شده بودند در جایی دیگر قرار گیرد تا آسیبی به این فضا در شهر وارد نشود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در بیان ویژگی‌های بیمارستان میانرود گفت: این بیمارستان در زمینی به وسعت 20 هکتار و در زیربنایی به میزان 65هزار مترمربع در قالب یک بیمارستان هفتصد تختخوابی احداث می‌شود.

محمدهادی ایمانیه از نیکوکاران عرصه سلامت استان فارس درخواست کرد که برای احداث و تجهیز این بیمارستان نیز مانند گذشته دولت را یاری دهند تا ظرف مدت سه تا چهارسال این پروژه آماده بهره‌برداری شود.

محمدهادی ایمانیه خاطرنشان کرد:  ارزش هر تخت بیمارستانی 400 تا 500 میلیون تومان  برآورد می‌شود.

-----------------

پایان

منبع : خبرگزاری های ایرنا و ایسنا و فارس تاریخ : ۱۳۹۵/۸/۱۸ تعداد بازدیدکنندگان : 9038

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 1333
بازدید دیروز : 2457
بازدید این ماه : 82328
بازدید امسال : 317032
بازدید کل : 36684105

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش