50 مطلب آخر
سیاستها : ادعای اضافه کردن 27 هزار تخت بیمارستانی ، بسیار غیرواقعی است

ادعای جناب اقای وزیر بهداشت در مورد تحویل 27 هزار تخت بستری بیمارستانی ، انهم در دوره زمانی مابین سالهای 1392 تا 1396 ، ادعای بسیار بزرگ و غیر معقولی است . مگر تعاریف جناب ایشان  با تعاریف کارشناسان تفاوت داشته باشد ..................

تحویل تخت بیمارستانی جدید یعنی احداث و اضافه کردن تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت موجود بیمارستانهای یک شهر یا استان .................

اگر منظور جناب اقای وزیر از اضافه کردن 27 هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت حدود 100 هزار تخت بیمارستانی(خصوصی و عمومی) فعلی کشور یعنی اینکه الان ظرفیت تختهای بستری کشور ما از 100هزار به 127 هزار رسیده  است ، این ادعا به هیچ وجه قابل پذیرش نیست ، حداکثر افزایش تخت بیمارستانی (اعم از دولتی و خصوصی) در دوران وزارت 4 ساله ایشان حدود 3 هزار تخت هم نمیشود چه برسد به 27 هزار تخت بیمارستانی ؟؟؟!! ..............

 اما اگر منظور ایشان ، بازسازی و رنگ امیزی و تغییر کاشی های سرویسها و سنگ کف فضاها و نهایتا تغییرات فضاهای پشتیبانی ، در بخشهای بیمارستانی موجود در کشور بوده است ، احتمال دارد با اغماض از نظر عددی به حدود 12 هزار تخت برسد ، ولی نام این کار افزایش ظرفیت تختهای بیمارستانی کشور نیست ، بلکه ، به ان عملیات نگهداشت و به روز رسانی امکانات میگویند ...................

تحلیل ما

متن کامل

 

ادعای اضافه کردن 27 هزار تخت بیمارستانی ، بسیار غیرواقعی است

نوشته : مهندس اردلانی

 

وزیرمحترم بهداشت با اشاره به خدمات دولت یازدهم در بخش بهداشت و درمان ، تحویل 27 هزار تخت بیمارستانی در دولت یازدهم را یکی از افتخارات این دولت دانست و گفت: در دور ه‌های قبل این عدد 1700 تخت بوده که جهش 12 برابری آن به سلامت مردم کمک زیادی کرده است . خدا را شاکرم که بدقول نشدیم و توانستیم به تعهدی که به مردم داده بودیم جامه عمل بپوشانیم. در حال حاضر 6500 پروژه در مناطق محروم در دست ساخت داریم و 570 پروژه نیز در سیستان و بلوچستان در حال اجراست.

 

ادعای جناب اقای وزیر بهداشت در مورد تحویل 27 هزار تخت بستری بیمارستانی ، انهم در دوره زمانی مابین سالهای 1392 تا 1396 ، ادعای بسیار بزرگ و غیر معقولی است . مگر تعاریف جناب ایشان  با تعاریف کارشناسان تفاوت داشته باشد .

 

تحویل تخت بیمارستانی جدید یعنی احداث و اضافه کردن تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت موجود بیمارستانهای یک شهر یا استان .

 

اگر منظور جناب اقای وزیر از اضافه کردن 27 هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت حدود یکصد هزار تخت بیمارستانی(خصوصی و عمومی) فعلی کشور یعنی اینکه الان ظرفیت تختهای بستری کشور ما از یکصد هزار به یکصدو بیست و هفت هزار رسیده  است ، این ادعا به هیچ وجه قابل پذیرش نیست ، حداکثر افزایش تخت بیمارستانی (اعم از دولتی و خصوصی) در دوران وزارت 4 ساله ایشان حدود 3 هزار تخت هم نمیشود چه برسد به 27 هزار تخت بیمارستانی ؟؟؟!! .

 

 اما اگر منظور ایشان ، بازسازی و رنگ امیزی و تغییر کاشی های سرویسها و سنگ کف فضاها و نهایتا تغییرات فضاهای پشتیبانی ، در بخشهای بیمارستانی موجود در کشور بوده است ، احتمال دارد با اغماض از نظر عددی به حدود 12 هزار تخت برسد ، ولی نام این کار افزایش ظرفیت تختهای بیمارستانی کشور نیست ، بلکه ، به ان عملیات نگهداشت و به روز رسانی امکانات میگویند.

 

البته در روزگاری که معضل تختهای فرسوده بیمارستانی ، توسط مدیران کل وزارت متبوع ، به رنگ امیزی و تعمیر تخت بیمار ، تعبیر میگردد ، این جور سوتی های اساسی در فهم واژه های کارشناسان ، چیز غریبی نیست .

 

در روزگاری که با یک کلیک ، میتوان پیچیده ترین امارها را در کسری از ثانیه ، ارایه نمود ، انشالله بتوان لیست تفکیکی  27 هزار تخت بیمارستانی اضافه شده مورد ادعا را ، در امپراطوری تبلیغاتی وزارت بهداشت ، بزودی ملاحظه نمود.

 

---------------

پایان

منبع : مهندس اردلانی تاریخ : ۱۳۹۶/۱/۱۸ تعداد بازدیدکنندگان : 7792

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 1218
بازدید دیروز : 2457
بازدید این ماه : 82213
بازدید امسال : 316917
بازدید کل : 36683990

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش