50 مطلب آخر
فیزیوتراپی : "استخر" مساوی با "آب‌درمانی" نیست

بیمه‌ها اصلاً خدمت آب درمانی را به رسمیت نمی‌شناسند و هیچ حمایتی از بیماران نیازمند به خدمات توانبخشی نمی‌کنند، بنابراین هزینه هر جلسه آب درمانی بسیار بیشتر از رفتن به استخر خواهد شد و بیمار ترجیح می‌دهد در نهایت به جای استفاده از آب درمانی به استخر مراجعه کند ............

تحلیل ما

متن کامل

 

"استخر" مساوی با "آب‌درمانی" نیست

 

مرکز توانبخشی هلال احمر

 

باور نادرست، هزینه‌های گران و عدم پوشش بیمه‌ها از خدمات توانبخشی باعث شده است که بیماران به جای آب درمانی از استخر استفاده کنند که به هیچ عنوان علمی و درست نیست.

 

 یکی از باورهای غلط مردم در زمینه بیماریهای اسکلتی و عضلانی این است که عنوان می‌کنند رفتن به استخر برای تقویت عضلات و اصلاح مشکلات اسکلتی آنان مفید است، کما اینکه اصل این مسئله تا حدودی درست است ولی به گفته کارشناسان فیزیوتراپی و طب فیزیکی؛ استفاده از استخر به هیچ عنوان مساوی با آب درمانی نیست.

 

در این رابطه هاشمی - کارشناس فیزیوتراپی فعال در مرکز توانبخشی هلال احمر با تصدیق این مسئله که به هیچ وجه "استخر" مساوی با "آب درمانی" نیست، به تسنیم عنوان کرد: متاسفانه این باور نادرست مردم باعث شده است تا آنها از خدمات بسیار مفید آب درمانی محروم شوند.

 

خدماتی که در استخرها نیست

وی با بیان اینکه در خدمات آب درمانی به بیمار روش حرکت در آب و فشار مناسب و صحیح به عضلات وارد می‌شود، بیان داشت: همچنین محلول‌های مخصوصی نیز در روند آب درمانی در استخر مخصوص بیمار ریخته می‌شود، درحالیکه در استخرهای معمولی اصلاً بیمار تحت ارائه خدمات کارشناسان سلامت قرار نمی‌گیرد و آنطور که باید و شاید دردهای عضلانی و مشکلات اسکلتی آنان برطرف نمی‌شود.

 

این کارشناس فیزیوتراپی هلال احمر عنوان کرد: البته یکی دیگر از مشکلات بزرگ در عدم ارائه خدمات آب درمانی به بیماران و محرومیت آنان از این خدمت بسیار مناسب؛ عدم پوشش بیمه ای "آب درمانی" است.

 

 

بی‌مهری همیشگی بیمه‌ها حتی به خدمات آب درمانی

وی خاطرنشان کرد: بطوریکه بیمه‌ها اصلاً خدمت آب درمانی را به رسمیت نمی‌شناسند و هیچ حمایتی از بیماران نیازمند به خدمات توانبخشی نمی‌کنند، بنابراین هزینه هر جلسه آب درمانی بسیار بیشتر از رفتن به استخر خواهد شد و بیمار ترجیح می‌دهد در نهایت به جای استفاده از آب درمانی به استخر مراجعه کند.

 

--------------------------

پایان

 

منبع : خبرگزاری تسنیم تاریخ : ۱۳۹۶/۱/۲۶ تعداد بازدیدکنندگان : 6298

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 1354
بازدید دیروز : 4088
بازدید این ماه : 1354
بازدید امسال : 325510
بازدید کل : 36692583

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش